Polecamy Waszym milusińskim

Książeczki


Informacje o serwisie

Czym jest ODA?

Oficyna Dla Awansu (ODA) powstała w maju 2001 roku. Celem nadrzędnym, przyświecającym utworzeniu tego Serwisu było umożliwienie nauczycielom ubiegającym się o awans zawodowy publikowania swoich prac  z zapewnieniem właściwej obsługi. Głównie są to prace udostępnione w tzw. trybie „on-line”, czyli w postaci plików html odczytywanych za pomocą dowolnej przeglądarki bezpośrednio z serwera Oficyny. Niektóre publikacje lub ich części można pobrać w  postaci spakowanych zbiorów na własny dysk i  przeglądać je u siebie w tzw. trybie „off-line”.

Ponadto zamieszczamy tutaj informacje o wszelkich publikacjach drukowanych, które zostały wydane w Wydawnictwie „e media”, a  których autorami są nauczyciele. Zachęcamy również do umieszczania informacji o publikacjach nauczycielskich wydanych w innych wydawnictwach. Każda informacja może być opatrzona również odnośnikiem do kontaktu z osobą lub instytucją mogącą udostępnić (sprzedać) egzemplarze takiej publikacji. Zapewne pomoże to Państwu w  szerszym dzieleniu się swoimi doświadczeniami zawartymi w Państwa publikacjach.

W serwisie znajdą Państwo również przydatne odnośniki do serwisów związanych z edukacją, a także skróty najnowszych artykułów dotyczących zagadnień edukacyjnych szeroko pojętych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że zasoby serwisu ODA znajdują się na profesjonalnie zarządzanym serwerze. Gwarantuje to Państwu, że Wasze publikacje są dostępne dla publiczności przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Kto może publikować w serwisie ODA?

Każdy nauczyciel, nawet jeśli nie robi tego w ramach stażu zaliczanego do awansu zawodowego. Jedynym warunkiem jest wypełnienie, podpisanie i wysłanie dokumentu Zgłoszenia, w którym autor wyraża zgodę na taką publikację. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: Jak publikować.

Jeżeli ktoś z Państwa nie ma gotowych stron, może za dodatkową opłatą zlecić ich przygotowanie w oparciu o załączone materiały. Cena takiej usługi jest kalkulowana i uzgadniana indywidualnie, zależnie od obszerności i pracochłonności przygotowania publikacji. W tych sprawach można wykorzystać formularz znajdujący się na stronie Kontakt

 
 

góra